» » ANEROS - przyjemność i zdrowie

Kontakt

Hity sklepowe

ANEROS - przyjemność i zdrowie

Data dodania: 29-05-2015 Wyświetleń: 5415

Masaż prostaty (stercza, gruczołu krokowego) jest nie tylko jedną z technik seksualnych, lecz także metodą diagnostyczną i wspomagającą leczenie schorzeń gruczołu krokowego, zwłaszcza stanów zapalnych. Masaż prostaty może być zewnętrzny. Wówczas polega na stymulacji okolicy krocza między moszną a odbytem, która jest w rzucie gruczołu krokowego. Tę technikę można zastosować w celu osiągnięcie erekcji. Z kolei masaż wewnętrzny prostaty może być zarówno techniką seksualną, jak i metodą służącą w celach diagnostycznych i wspomagających leczenie schorzeń prostaty.

altaltalt

Masaż prostaty jako technika seksualna

 

Masaż prostaty można wykorzystać także jako technikę seksualną. Partnerka może wykonać zewnętrzny lub wewnętrzny masaż prostaty (tzw. męskiego punkt G). Kilka minut masażu powinno przynieść oczekiwany skutek. Należy jednak zaznaczyć, że możliwość uzyskania erekcji poprzez masowanie prostaty jest sprawą indywidualną i nie u każdego mężczyzny może do niej dojść. Warto wiedzieć, że w sex shopach istnieją gadżety (np. wibratory), których używa się do masażu analnego. Dzięki specjalnym kształtom umożliwiają stymulację "męskiego punkt G" i okolic krocza.

Masaż prostaty - jak wykonać go samemu?

Przed samodzielnym masażem prostaty także wypróżnij się lub wykonaj lewatywę. Następnie nałóż lateksową rękawiczkę i połóż się wygodnie na łóżku, na boku. Włóż palec wskazujący do odbytu i kieruj go powoli do przodu wzdłuż ściany odbytnicy, w stronę pępka, aż poczujesz prostatę (gruczoł krokowy znajduje się w odległości ok. 4 centymetrów od brzegu odbytu). Gdy już go znajdziesz, wykonuj delikatne ruchy palcem. Masaż wykonuje się od podstawy gruczołu w kierunku jego szczytu, od boku gruczołu do linii pośrodkowej, obustronnie.

Ważne ! Masaż prostaty - przeciwwskazania

 

Masaż prostaty nie powinien być wykonywany w czasie ostrej fazy bakteryjnego zapalenia gruczołu krokowego. Mogłoby wówczas dojść do przeniknięcie bakterii do krwi, co może się skończyć sepsą.

Przeciwwskazaniem do masażu prostaty jest także podejrzenie zapalenia cewki moczowej, a także kamica gruczołu krokowego. Stymulacji prostaty nie powinno się wykonywać również w przebiegu schorzeń toczących się w obrębie odbytu i odbytnicy (np. guzki krwawnicze lub ostre zapalenie odbytnicy).


żródło :http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/nowotwory/masaz-prostaty-na-czym-polega-masaz-gruczolu-krokowego_40281.html
 
Przejdź do strony głównej
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób dorosłych !
1. Na tej witrynie znajdują się zdjęcia artykułów erotycznych.

2. Jeżeli jesteś osobą niepełnoletnią lub jeżeli nie chcesz oglądać materiałów o treści erotycznej - opuść tę stronę !

3. Przekonaj się że korzystając z naszej wyjątkowej oferty, oszczędzasz czas i pieniądze, kupując w przyjemny i wygodny sposób.
Wejdź do sklepu Zrezygnuj